The International Conferences on Conservation of Forest Genetic Resources in Siberia

The Next Conferences Address Is: http://conf.nsc.ru/cfgrs2011/


List of Participants

Number of participants: 106

[1][41][81]
1. İnaç Selçuk
Kahramanmaraş Sütçü İmam University/Department of Forest Entomology and Protection, Kahramanmaraş
2. Abrarova Adelya
Botanical Garden-Institute of Ufa Scientific Center of Russian Academy of Sciences, Ufa
3. Bakulin Viktor
Central Siberian botanical garden SB RAS, Novosibirsk
4. Barchenkov Alexey Pavlovich
V.N. Sukachew Institute of Forest Russian Academy of Sciences, Siberian Branc., Krasnoyarsk
5. Barsukova Alyona
Institute of Forest SB RAS, Krasnoyarsk
6. Bazhina Elena Vasilievna
V.N. Sukachev Institute of Forest, Krasnoyarsk
7. Belokon Marjana
Institute of the general genetics him N.I Vavilov of the RAS Moscow, Moscow
8. Belokon Yuri
Institute of the general genetics him N.I Vavilov of the RAS Moscow, Moscow
9. Boboshina Svetlana
Perm state university, Perm
10. Bolonin Ivan Petrovich
Branch of Federal state organization "Roslesozashita", "The Center of protection of forest of Novosibirsk region ", Novosibirsk
11. Bondarev Alekcandr Ikovlevizh
""-" ",
12. Boronnikova Svetlana
Perm State University, Perm
13. Bratilova Natalia
Siberian State tehnological university, Krasnoyarsk
14. Butorova Olga Fedorovna
Siberian State Technological University, Krasnojarsk
15. Chankina Olga Vasilevna
Institute of Chemical Kinetics & Combustion SB RAS, Novosibirsk
16. Cherepanova Olga
Laboratory of problems of wood plants and dynamics of wood, tanical garden, Ural Branche of Russian Academy of science, Yekaterinburg
17. Chernov Gennadii Nikolaevich
Limited Company Greenproduct, Tomsk
18. Dragavtsev Victor Alexandrovich
Agrophysical institute, Saint-Petersburg
19. Efimov Vadim Mikhailovich
Institute of Systemtics and Ecology of Animals SB RAS, Novosibirsk
20. Egorov Evgene
Botanical garden of Ural department RAN, Ekaterinburg
21. Eker Ömer
Kahramanmaraş Sütçü İmam University, Kahramanmaraş
22. Görücü Özden
Kahramanmaraş Sütçü İmam University;, Kahramanmaraş
23. Gailis Arnis
Latvian State Forest Research Institute Silava, Salaspils
24. Galethkaja Galina
Altai state agrarian university, Barnaul
25. Glotov Nikolay
Mari state university, Ioshkar Ola
26. Goroshkevich Sergey Nikolaevich
Institute of monitoring of climatic and ecological system SB RAS, Tomsk
27. Hantemirova Elena Vladlenovna
Institute of plant and animal ecology, Ekaterinburg
28. Heinze Berthold
Federal Research Centre for Forests, Dept. of Genetics, Unit of Genome Research, Vienna
29. Ilyichev Yriy
West-Siberian Branch of Institute of Forestry, Siberian Department of Russian Academy of Sciences, Novosibirsk
30. Iroshnikov Anatoly
Scientific research institute of wood genetic and selection, Voronezh
31. Ivanov Vitaly Victor
Department of Federal service on a supervision in the field of prirodopol'zovaniya on the Siberian federal district, Novosibirsk
32. Ivanova Julia
Siberian state academy of geodesy, Novosibirsk
33. Kalchenko Lydmila Ivanovna
Branch ""-" ", Barnaul
34. Kanash Elena Vsevolodovna
Agrophysical Institute, S. Petersburg
35. Kashkarov Evgeny Petrovich
International Rhythm Research Institute of Milankovich-Chizhevsky-Shnitnikov-Maximov (Seattle, USA), Seattle
36. Kirichenko Natalia
V.N. Sukachev Institute of Forest, Siberian Branch, Russian Academy of Sciences (SB RAS), Krasnoyarsk
37. Knyazeva Svetlana
V.N. Sukachev Intitute of Forest, Krasnoyarsk, Krasnoyarsk
38. Konovalov Vladimir
Bashkir state agrarian university, Ufa
39. Koroleva Julia
Perm state university, Perm
40. Koutzenogii Konstantin Petrovich
Institute of Chemical Kinetics and Combustion, Novosibirsk
[1][41][81]


Comments
[ICT SBRAS]
[Home]
[Conference]

1996-2000, Institute of computational Techologies SB RAS, Novosibirsk
1996-2000, Siberian Branch of Russian Academy of Science, Novosibirsk